Oszczędzanie

Jak oszczędza singiel?

Singiel jest to współczesny termin nadawany osobom, które żyją w pojedynkę z własnego wyboru. Badania wskazują, że takie osoby skupiają się głównie na sobie, swoim rozwoju oraz przyjemnościach, dlatego zwykle wydają dużo więcej. Jeśli jesteś singlem i czujesz, że niekiedy nie masz kontroli nad stanem Twojego portfela – już dziś rozpocznij planowanie swoich wydatków.

ANALIZA WYDATKÓW

Każdy singiel (i nie tylko!) powinien prowadzić swoją prywatną rachunkowość. Po pierwsze należy dokumentować wszystkie swoje wydatki. Na początek warto oszacować koszty stałe i ustalić priorytety finansowe. Jest to szczególnie istotne przy posiadaniu długów konsumenckich – pożyczek, kredytów czy wykorzystanych limitów na karcie kredytowej. Najpierw należy więc opłacić zobowiązania finansowe, rachunki za gaz, telefon oraz inne comiesięczne opłaty (np. karnet na siłownię), następnie świadomie planować zakupy spożywcze, a dopiero na końcu wydawać na siebie i przyjemności.

USTALANIE MENU

Z oszczędnościami warto zajrzeć do lodówki. Nie chodzi tu jednak o kupno jedzenia taniego o marnej jakości, a wprowadzenie do swojego życia prawidłowych nawyków zakupowych. Jeśli jesteśmy zwolennikami sklepów stacjonarnych zawsze powinniśmy chodzić do sklepu z listą zakupową zbudowaną w oparciu o plan przygotowywania posiłków (najlepiej tygodniowy), z uwzględnieniem zdrowej diety oraz aktualnych promocji. Wszystkie aktualne obniżki cenowe znajdziecie w specjalnie dla Was stworzonej zakładce z gazetkami promocyjnymi. Dla miłośników zakupów online również proponujemy korzystanie z serwisu i porównywanie promocji ze sklepów internetowych. Pamiętajmy, że robienie większych zakupów bez zweryfikowania cen w porównywarce internetowej naraża nas na niepotrzebną stratę pieniędzy.

CHEMIA I KOSMETYKI

Szczególnie płeć piękna ma problem z tym, że wydaje zbyt dużo pieniędzy na kosmetyki. Dlatego warto na bieżąco śledzić oferowane przez drogerie gazetki promocyjne, które obejmują wiele produktów po atrakcyjnych cenach takich jak dermokosmetyki, produkty przeznaczone do higieny oraz pielęgnacji ciała, kosmetyki do pielęgnacji i koloryzacji włosów, akcesoria kosmetyczne, ale także chemię gospodarczą. Na bieżąco możecie korzystać również z naszej porównywarki, by znaleźć interesujący produkt w superenie.

OSZCZĘDZANIE NA RACHUNKACH

Podstawowym i najprostszym sposobem oszczędzania energii jest wyłączanie światła, którego się nie używa. Warto również wymienić żarówki na takie o mniejszym poborze energii (np. na żarówki punktowe, LED czy energooszczędne). Jeśli mamy trochę oszczędności możemy zakupić urządzenia, oszczędzające nasz czas i wpływające pozytywnie na stan naszego konta jak np. zmywarkę.

To tylko kilka rad, które pozwolą na lepsze gospodarowanie naszym portfelem. Już dziś załóż notatnik lub plik z arkuszem kalkulacyjnym w którym będziesz opisywać wszystkie swoje wydatki. Szukaj promocji, porównuj ceny, zrezygnuj ze zbędnych wydatków i przede wszystkim PLANUJ – zobaczysz, że na koniec miesiąca okaże się, że zaoszczędziłeś/aś całkiem pokaźną kwotę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *